יש שפע של מותגי אוכל לחתולים, אז איך מחליטים מה לרכוש לחתול שלנו?

יש שפע של מותגי אוכל לחתולים, אז איך מחליטים מה לרכוש לחתול שלנו?

24 ביוני 2018 0 מאת יובל שפרינצק

אתם בטח מכירים את זה היטב: אתם מחליטים ללכת לחנות חיות או לגלוש בחנות מקוונת ברשת, לעשות סיבוב קצר בחנות החיות, לבחור אוכל לחתולים אולי אפילו איזה שהוא פינוק טעים ו/או צעצוע (שבטח תיפלו עליו מאוחר יותר – בבית) וזהו, אפשר להמשיך הלאה ליתר ענייני היום יום. אבל אויה!

במקום להיכנס, לבחור, לשלם ולקחת אתם מוצאים את עצמכם לוטשים עיניים בעשרות מוצרי ומותגי אוכל לחתולים, כל מותג נראה מבחוץ נפלא וכל אחד מהם מבטיח שהאוכל שלו הוא הטוב ביותר, המשובח ביותר, הטעים ביותר ובוודאי הבריא והמתאים ביותר עבור החתול שלכם. אתם טובעים בהרים וגבעות של סוגי האוכל והמבחר האדיר הזה פשוט מסמא את עיניכם ומרוב עצים אתם פשוט לא מצליחים לראות את היער.

איך בכל זאת במצב הזה מצליחים לבחור אוכל מתאים לחתול שלנו? האם לפי המחיר? ואם מחיר, האם להעדיף את הכי יקר? או שמא עלינו לבחור לפי גודל שק האוכל?. האם על פי המלצת המוכר בחנות? על פי מה שהכי פופולארי בקרב בעלי חתולים? או שמא עלינו לבחור דווקא במותג האוכל שהשכנה המליצה עליו?

לא. לא גודל השק וגם לא המחיר צריכים לקבוע את האוכל שנבחר לחתול שלנו. גם פופולריות או המלצת השכן לא צריכים להנחות אותנו. הדבר היחיד שצריך להדריך את הבחירה שלנו הוא איכות!

התאמת אוכל לחתולים:

הנה כמה נקודות למחשבה וכללים שינחו אתכם בדרכם לבחור את האוכל המתאים ביותר לחתול שלכם:

החשיבות של חלבונים איכותיים: במזון לחתולים (וזה נכון גם לאוכל לכלבים, אגב) לא כל מקורות החלבון שווים הם. חתולים הם קרניבורים ועל כן הם זקוקים לתפריט תזונתי עשיר בשומנים ורכיבים מזינים חיוניים שאינם מצויים בחלבונים צמחיים כגון סויה. החתול זקוק לחלבונים מן החי שכן רק אלו יכולים לספק את כמות החומצות אמינו הדרושות לחתול כגון טאורין. לכן, וודאו שאתם רוכשים מותג מזון שמבטיח כמות יפה של חלבונים מן החי, כך שהחתול שלכם יקבל את כל החלבונים להם הוא זקוק.

החשיבות של חומצות אמינו: כאשר מדובר בחתולים יש 2 סוגים של חומצות אמינו שנחוצות מאוד לבריאותו של החתול – אומגה 3 ואומגה 6. אומגה 6 ניתן למצוא בשומן עוף ובתירס. אומגה 6 חיונית לבריאות העור והפרווה של החתול ויש לה גם תפקיד בבניית ממברנת התאים. אומגה 3 ניתן למצוא למשל בדגים. כבר הוכח שאומגה 3 חיונית למניעת כרישי דם וגם מקטינה את הסיכוי להתפתחות של דלקות.

הסוג הנכון של סיבים תזונתיים: מחקרים הוכיחו כי סיבים תזונתיים מתונים דוגמת סלק תומכים בבריאות המעיים של החתול ומהווים מקור של אנרגיה לתאי המעיים. לכן, חשוב לוודא שבאוכל שאתם בוחרים יש גם סיבים תזונתיים איכותיים במזון בכמות מתונה.

עכשיו שיש לכם קווים מנחים לבחירת אוכל, תוכלו להתאים בצורה נכונה וחכמה את סוג האוכל לחתול שלכם, כאשר אתם יודעים שהבחירה שלכם מבוססת אך ורק על איכות וב